• |
ide | kryesore

Ndërron jetë Toots Hibbert

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtari Toots Hibbert,krijuesi i “Pressure Drop”, “Monkey Man” dhe “Funky Kingston”, ka  ndërruar jetë në moshën 77 vjeçare.


Hibbert, kishte qenë në gjendje kome në një spital në Kingston që në fillim të këtij muaji.Ai u pranua në kujdes intensiv pas ankesave për vështirësi në frymëmarrje, sipas publicistit të tij.Në mediat lokale u zbulua se këngëtari ishte në pritje të rezultateve nga një test COVID-19 pasi kishte shfaqur simptoma.Një deklaratë familjare tha se Hibbert vdiq të premten në Kingston, Xhamajka, i rrethuar nga familja.Karriera e Hibbert filloi në moshë të re, por u ndërpre në 2013 pasi ai pësoi një dëmtim në kokë nga një shishe vodka e hedhur gjatë një koncerti në Richmond, Virginia dhe vuajti nga dhimbje koke dhe depresioni.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu