• |
ide | kryesore

Artan Lames i ikin dy drejtues të tjerë nga Kadastra e Vlorës

-Instant, Lajme, Të fundit

Nuk ka paqe në Kadastrën e Vlorës. Këtë herë janë larguar dy zëvendës-drejtorë. Bëhet fjalë për Vjola Hima dhe Renato Banushi, të cilët do të zëvendësohen nga Rinald Koburja dhe Jonela Dervishaj.


Aktualisht Kadastra e Vlorës drejtohet nga Ani Binaj, i cili u prezantua pak kohë më parë nga kreu i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame. Ky i fundit nuk ka shpjeguar ende përse në këtë institucion largohen kaq shumë drejtues. Për një periudhë të shkurtër kohë ka ndërruar 7 drejtorë, një rekord zëvëndësimesh në regjistrat shhtetërorë që nuk ishte parë ndonjëherë në Vlorë dhe në asnjë qytet tjetër. Kur u pyet nga gazetarët pak ditë më parë për lëvizjet në Kadastrën e Vlorës, ai kërcënoi se do të ndërpriste konferencën për mediat dhe do të largohej fare.


7 Comments

 1. Artan Lames mos ti ikin hallexhinte qe i rrjep me ane seksereve me nga 6000 e deri 20000 euro

  per nje legalizim e duke i zvarritur me vite deri sa te arrijne shumen qe do.

 2. Kurvat e rilindjes. Qelbesirat e kombit. Do i paguajne nje dite.
  BASHA: MOS MERR PUSHTET NQS NUK BEN ATE QE DUHET TE BESH.
  BUTG BURG BURG.

 3. Kjo foto e Lames flet kjartë me ate dorën që ka vënë në ballë.
  Obobo ……thotë i gjori.
  Nga tja mbaj unë tani pasi mu largua edhe shefi i madh nga Vlora e nuk po çaj shumë kokën për shefat e tij të kadastrave.

 4. I pari qe duhej larguar eshte vete Artan Lame,strumbullari i te gjitha manipulimeve me kadastren,qe mem mbrojtjen e Rames,as qe e can koken,se eshte i sigurte se nuk e gjen gje.Por,kjo mund te ndodhe vetem sa te jete Rama….

 5. Ne Tirane per pronat nuk mer çertifikate po s’dhe rrushfet, ta kerkoje haptasi e biles te kercenojne po s’pranove shumen, si duket ne Vlore i ka dale ustai ketyre te koroptuarve e keta te ndodhur midis dy zjaresh si frika nga qeveria e nga frika e ustait japin dorheqjen,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu