• |
ide | kryesore

Bylykbashi: Gjiknuri të reflektojë, duam lista të hapura 100%

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Përfaqësuesi i PD-së Oerd Bylykbashi ka folur për mediat në përfundim të mbledhjes së Këshillit Politik.


“Duam që zgjedhësit të kenë të drejtë që vendosin se kush do të jetë në Parlament dhe të votojnë partinë që duan. Kjo që kemi tani, e lejon këtë gjë. Maxhoranca, kërkon që tua heqë zgjedhësve mundësinë për të zgjedhur deputetët dhe partinë që duan. Themeli i punës është marrëveshja e 14 janarit. Sipas kësaj marrëveshjeje ne kemi të drejtën të ftojmë ODIHR. I japim kohë Gjiknurit që të reflektojë dhe firmosim që nesër”, ka thënë Bylykbashi.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.