• |
ide | kryesore

Doni të dini si e kaloi Zaho ditën e parë të shkollës, lexoni mediat e Bolinos

-Instant, Arkiva, Lajme, Pikante, Të fundit

Trojet me një euro dhe tenderat e AKSHI natyrisht që e kanë një çmim. mediat e Karlo Bolinos prej dy ditësh e kanë pasuruar informacionin e tyre me ditën e parë të shkollës të djali të kryeministrit. Dje Shqiptarja.com dha një njoftimi të shoqëruar me një foto të ngrohtë familjare, se Zaho Rama po bëhej gati të fillonte ditën e parë të shkollës.Por ajo nuk u mjaftua me kaq. Sot botoi edhe foton e këtij evenimenti që kryeministri e kishte postuar ne rrejtet sociale. Por nëse nëse njoftimi i kryeministrit qe i thatë, media e Bolinos ishte kujdesur që ti jepte ngrohtësi. Në titull vendin kryesor e zinte fjala e fotoja e ëmbël (poshte).

Zaho Rama ka nisur sot klasën e parë një një shkollë të shtrenjtë private në periferi të Tiranës ku çojnë fëmijët e tyre edhe të tjerë politikanë, biznesmenë dhe gazetarë të njohur. Kryeministri e shoqeroi foton e te birit me kete urim:“Dita e parë emocion i rrallë. Zoti i bekoftë të gjithë fëmijët që sot nisën shkollën dhe i mbroftë gjithnjë bashkë me prindërit e gjyshërit e tyre të pazëvendësueshëm. Dashuri, shëndet e gëzime paçin gjithmonë

©Lapsi.al

 

34 Comments

 1. Po njesoj sic pati thene per te jemen kur e operoi ne spital privat. Une kam mundesi dhe e coj ne privat (po t’i behet vettingu me bilanc negativ te te ardhurave te ligjshme del sigurisht).

 2. Ja benjamini i KM-se. Nje nga femijet me te pasur te Europes. por jo se babai i tij ishte nje shpikes i rralle,

  jo se babai i tij ishte nje biznesmen i shqur, jo se babai i tij trashegoi prona nga familja, jo se babai i tij

  mori nje dhurate nga ndonje miliarder. Asgje nga keto. Babai i tij eshte i pasur se ka shfrytezuar oushtetin

  per te rrjepur popullin me te vaerfes te Europes, e ka fut ne burg per tridhjetemije leke te vjetra, u ka

  shembe shtepite per te ndertuar aty shumekatshet e oligarkeve ku ai ka pjesen e luanit duke u hedhur

  edhe gaz helmues moshatareve te Zahos per ti nxjerre nga shiepia e per tu fut babain ne burg, u ka rrit

  taksat aty ku smban me, u ka rrit cmimin e naftes me te lartin ne Europe, ka vu traun ne rrugen qe lidh

  kombin e ndare padrejtesisht, i ka mjeruar e varferuar e ua ka bere jeten e pamundur duke i detyruar

  mbi 400 mije te rinj e te reja te largohen prej tij si nga murtaje.

  Ndoshta ne enderrat e tij te fshehta ky mendon se bashke me pasurine perrallore do ti leje trashegim

  edhe pushtetin qe ta kene Shqiperine ciflikun e vet. Cmenduri diktatoresh.
  ,,

 3. Agron. Nuk eshte femije si gjithe femijet e tjere. Moshataret e tij shkojne me turne, here ngrene e [pangrene, mezi ua sigurojne prindet veshjen dhe librat, mezi paguajne energjine e rritur, rrine me
  stres se kur do u prishe babai i ketij shtepite. Per te qene i lumtur dhe i pasur ky femije qe thua ti
  i ati me ane te pushtetit ua ka nxire jeten me qindra mijera femijve te tjere. Per cilet femije skruajne
  gazetat se qenka nje ngjarje e rralle se po shkoka ne shkolle. Jane gazeta e botues te paguar Agron
  me parate e korrupsionit te babait e te pushtetit te babait te ketij femije. Vertet sot. ky eshte nje
  femije i pafajshem , po neser kur te rritet a do ti ngjaje te atit ? Llogjika ta thote se po. Femijeria
  ne luks e defrime te shfrenuara ja keron vazhdimesine.

  1. Ore te jeni te sigurt qe jo te gjithe do jene te barabarte, si thua ti djali berluskonit do shkoje ne shkolle me nje qe mezi nxjere buken e gojes? kjo gazete *Lapsi* qe meret me nje femi pse nuk flet per femit e presidentit te dy ne shkolla private ne londer, ne shtepi me qira ne londer edhe rroge e tyre burre e grua 2 miljon leke te vjetra, ikni se vertet ju jane eresuar sytem ska rendesi se i kujt eshte por keni ngateruar gjerat mesoni se ne kapitalizem ka klasa, edhe ato klase nuk perputhen me njera-tjetren por klassa me e larte shtyp ate me te vogel

 4. YMER GELBAZA KELLIRA EDHE MUNDE TE PUBLIKOJ NJE DOSJE SE ZAHO NIK ESHTE I EDI RAMES POR I KUJTIM GJUZIT ISE OLSI RAMES,SE KJO FAMILJA RAMA E KANE MEREK ME JA PALLUE GRATE NJERI TJETRIT,SIPAS MERO BAZES thotë:

  CARLO BOLJA BOLINA ESHTE NJE HAJDUT DHE BYTYQIR ,POR ANDI BUSHATI SH ENTON ABILEKAJ E DHJESIN NE SURRAT DHE MBETET SI ZAGAR NEPER STUDIO KUR ESHTE ANDI DHE ABILEKAJ

 5. Po nese i jati i Zahos perfundon ne burg, me cfare do merret Car-Bol? Do vazhdoje me cunin e Rames, apo do merret me gocat e Lulit? Ata naftetaret e Ballshit te cilet kane kohe pa marre rrogat cfare jane? Po femijet e tyre si shkojne ne shkolle? Apo kjo pak rendesi ka per Car-Bol. Rendesi ka se si shkon ne shkolle vogelushi Zaho , i cili, me thene te drejten, eshte i pafajshem se shfrytezon miliardat e fituar ne menyre te padrejte nga i jati dhe ng a Car-Bol. Vaffanculo Cae-Bol, tu e gente come te. Strada facendo, prendete anche il vostro capo che vi ha aricchiti, cioe il presidente del consiglio albanese…

 6. YMER GELBAZA E NXJERR BLLOF CARLO BOLEN BOLINO-ZAHO NUK ESHTE E EDI RAMES POR I KUJTIM GJUZIT OSE BATON HAXHIUT thotë:

  KUR TR DAL YMER GELBAZA KELLIRA DHE TE THOTE SE ZAHO ESHTE I KUJTIM GJUZIT OSE ELVIS ROSHIT

 7. Pse nuk ka shkrojtur Mero suma ,se me cilin e ka Linda Zahon se Merua eshte ekspert per analizat e adn se dobicave te Ramiut.

 8. Berisha nuk e ka dashur kurrë Azemin dhe e kundërta. Por Berisha në periudha të caktuara është munduar dhe e ka përdorur Hajdarin që në afrimin e tij në lëvizjen studentore të dhjetorit dhe themelimin e PD-së dhe më pas uzurpimin e saj dhe të PD-së. E ka hedhur poshtë kur nuk i është dashur më. E ka poshtëruar duke i hequr imunitetin. Nuk i ka dhënë asnjëherë ndonjë post që Azemi e dëshironte shumë. Me të gjitha këto zullume që rëndonin mbi Hajdarin, Berisha e dinte që një ditë hakmarrja e Azemit do binte mbi të.

  Fakt është se para vrasjes së Azemit autoriteti i Berishës në PD ishte në nivele të ulta dhe ai i Hajdarit po rritej dita-ditës, falë manovrave të tij dhe heroizmave të rreme. Berisha e kuptonte që Hajdari ishte rreziku më i madh për postin e tij në PD, sepse ata të dy vinin nga e njëjta dorë apo derë: ajo e Ramiz Alisë dhe Sigurimit.

 9. GREG KRISTAQ RAMA E NXJERR BLLOF CARLO BOLINON.ZAHO NUK ESHTE VELLA I IMI ,EDI RAMA ,OLSI RAMA JANE VELLEZER TE MIJ-SIPAS YMER GELBAZA KELLIRES thotë:

  JU KUJTOHET KUR YMER GELBAZEN KELLIRA SALI BERISHA E PERDORTE SI LETRA HIGJENIKE, HAHAA HAHA SI ZAGAR I TREDHUR MJERO GELBAZA KELLIRA I SHKOJ JETE A DUKE MASTURBUAR ME FOTOT E ARMINA MEVLANIT NE FACEBOOK

 10. Kur babai i Zahos se vogel te perfundoje ne burg se Shqiptaret nuk do jene gjithmone ne letargji, a do merret Karo Bolja me Zahon e vogel.

 11. Shikoni me kujdes,ne shkrim thuhet nder te tjera,….ne nje shkolle private ku cojne femijet politikane,bisnesmene dhe gazetare te ….Pra gazetaret u rreshtokan mbas bisnesmeneve,sigurisht per nga pasuria……Po si na jane bere kaq te pasur gazetaret tane,qe mbeten duke u ankuar,per ate qe ne fakt (nuk)bejne???

 12. ku paska vajt deshperimi???????? urgjent te pajtohet nje shtrig wodo me veprime te koordinuara me opoziten dhe babalen per shporrjen e ketij KM. Mundesisht duke hik nga pushteti duke e heq barku

 13. YMER GELBAZA JA DOREHEQJE ZYRTARISHT SI BYTHLEPIRES I SALI BERISHES DHE FILLOJ ZYTRATISHT TE LEPI EDI RAMEN thotë:

  NU KUJTOHET KUR YMER GELBAZA KELLIRA ISHTE ZYRTARISHT BYTHLEPIRES I SALI BERISHES DHE KUR E SHQELMUAN CUNAT PROBLEMATIK TE PAGUAR NGA EDI RAMA KUR E SHQELMUAN NE KOKE DHE NE BOLE.

 14. Kjo nuk eshte -media-,kjo eshte -kurveri-,kjo ka brenda hajdutllekun ,ka brenda kusarine ,ka brenda servilizmin ,ka brenda bythelepirjen .Nje televizion qe merret me femijen e -kryekarministrit-qe na filluaka diten e pare te shkolles ,sikur ky femije na qenkerka nga nje planet tjeter ,sikur ky femije na qenkerka nje talent i rralle dhe na perben eveniment .C’JANE KETO SERVILIZMA O PUSHTAT E KESAJ GAZETE DHE TELEVIZIONI .?Pse nuk shkruani dhe te jepni kronika per qindra -ZAHO-qe nuk shkojne dot ne shkolle nga varferia ,nga ngujimet per shkak te gjakmarrjes ,nga mungesa e shkollave neper fshatrat e thella apo te mesueseve ,po iu servirni keto idiotizma mediatike.

 15. Per sa kohe shqiptaret nuk do organizohen per te rrezuar sistemin korrupt te politikaneve bandite Zaho me shoke do vazhdoje tu beje karshillek e do te shkeli me kembe te gjitha te drejtat e femijve te tjere shqiptare per te jetuar jeten normalisht.

 16. Vojo Kushi Wikipedia

  Vojo Kushi[a] (Serbian Cyrillic: Војо Кушић, August 3, 1918 – October 10, 1942) was an Albanian and Yugoslav communist guerilla fighter (partisan) and one of the founders of the Communist group based in Shkodër, following the Italian occupation of Albania in April 1939. He was proclaimed a National Hero of Yugoslavia by the Yugoslav communist government on February 12, 1945, and then a Hero of Albania by the Albanian communist government in 1946.

  Vojo Kushi [a] (Ne gjuhen sirilike: Војо Кушић, 3 gusht 1918 – 10 tetor 1942) ishte një luftëtar guerilë komunist Serbo jugosllav (partizan) dhe një nga themeluesit e grupit komunist me qendër në Shkodër, pas pushtimit italian të Shqipërisë në Prill 1939. Ai u shpall Hero Kombëtar i Jugosllavisë nga qeveria komuniste Jugosllave në 12 Shkurt 1945, dhe më pas Hero i Shqipërisë nga qeveria komuniste Shqiptare në 1946.

  Kurse Vasil Laçi ishte nje greko llacifac shqipfoles ne sherbim te interesave te shtetit Helen. Te dy keta pseudo heronj qe sistemi monist i nderoj me titullin deshmore te kombit pas vdekjes nuk ishin shqiptar.

  Ne kete rast Nafia e Skenderbeut ka pasur te drejte te tallte trapin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu