• |
ide | kryesore

Kush e largoi Besën nga qeveria sipas Veliajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, foli në emisionin “Real Story” në News24 edhe për largimin e Besa Shahinit si ministre arsimi në ditën e parë të vitit të ri shkollor. Veliaj tha se ky është një vendim ekskluziv i kryeministrit Edi Rama, i cili sipas tij, ka të drejtën e ndryshimeve.


“Ky është një vendim ekskluziv i Ramës, siç është e drejta e Edi Rejës të ndryshojë skuadrën e tij. Më duket më se normale, që teksa futemi në fushatë, ata që s’do jenë pjesë e saj, të kalojnë stafetën te dikush që do jetë pjesë e fushatës.


Besoj se secila prej ministreve tona të Arsimit, edhe Evisi që i uroj suksese, krahasuar me ata që s’kanë ndërtuar asnjë shkollë, janë dita me natën. Trajneri i ekipit tonë ka zgjedhur të bëjë një ndërrim të fundit të ndeshjes. Tentativa për të bërë gjëra ndryshe është gjithmonë e lavdëruar. Mund të dështojë, por të paktën nuk je kurrë pishman se dështove”, – tha kryebashkiaku. /LAPSI.al

7 Comments

 1. Dmth konflikt interesi. Te udheheqesh fushaten duhet te kesh vartes te bindur dhe te punesosh ne administrate militante.

  1. Edhe neveria vet, ndihen neveri, nga keto krijesa subhumane qe kane pesuar mutacione kafsherore!
   O plehu i bashkise, o b.th.im sorosian, padin e pa iman, o jashteqitje, pse mileti top futbolli eshte qe ta perdorni ju si t’ju doje qejfi?!
   Shikoni cfare terminologjie perdorin RIVDEKSAT, skuader, kapiten, hajde, hajde, se 25/04/2021 po afrohet, mjerr per ju se cfare do t’ju gjeje nga 26/04/2021 e ne vazhdim, do te mallkoni diten qe keni lindur, hic mos u bene merak, koha per shpagim po afron!

 2. Te deshtosh nuk do te thote ndonje gje…… thote ky. Konfirmim me te sakte te qeverisjes se dhjere dhe te deshtuar prej 7 vitesh si qendrore dhe ajo lokale nuk i gjen ne historine e shtetit shqiptar. Dhe deshtimet e njepasnjeshme sjellin nder te tjera dhe demin e rende ekonomik. Do thoni ju po burgu gati eshte! Jo vetem burgu por te lajne te gjitha faturat e demeve qe kane shkaktuar dhe ti paguajne secili sipas demit, jo me nga buxheti i shtetit, dmth nga xhepat tane

 3. Edhe neveria vet, ndihen neveri, nga keto krijesa subhumane qe kane pesuar mutacione kafsherore!
  O plehu i bashkise, o b.th.im sorosian, padin e pa iman, o jashteqitje, pse mileti top futbolli eshte qe ta perdorni ju si t’ju doje qejfi?!
  Shikoni cfare terminologjie perdorin RIVDEKSAT, skuader, kapiten, hajde, hajde, se 25/04/2021 po afrohet, mjerr per ju, cfare do t’ju gjeje nga 26/04/2021 e ne vazhdim!
  Do te mallkoni diten qe keni lindur, hic mos u bene merak, koha per shpagim po afron!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu