• |
ide | kryesore

Nga njëri autokrat te tjetri, Rama takohet edhe me presidentin e Azerbajxhanit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas takimit me presidentin turk, Erdogan, kryeministri Edi Rama është takuar gjithashtu edhe me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Alijev. Bashkë me Ramën është edhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku.


“Me Presidentin e Azerbajxhanit, mikun e mirë Ilham Aljev, vendosëm sot në Turqi disa piketa mbi bashkëpunimin në sektorët e energjisë dhe turizmit💥🌊 (Prekëm konkretisht edhe çështjen e Rafinerisë së Ballshit, ku së fundmi është përfshirë një kompani azere, duke kërkuar dhe marrë angazhimin e Presidetin për të ndihmuar në zgjidhjen afatgjatë të problemit të krijuar nga privatizimi famëkeq i viteve më parë)”, shkruan Rama në Facebook.


 

8 Comments

  1. Ua rrase dhe nje shul atyre “fytyrzhveshurve” qe te kane votuar ty e sojin tend kriminal ne Ballsh,se keshtu i quan ti rendom?!?!
    Te thane se jane ne proteste dhe ua ngule nje kunje serish se te duhen votat e atyre “leshkove” ?!?!
    Ai qe te voton ty e banden tende kriminale nuk ka e nuk do te kete kurre nje dite te bardhe ne familje.Asnje !

  2. Po lexoja pak kujtimet e Izetit per 14 shtatorin cfare ndodhte brenda PD. Te qifsha nivelin e partise politike, i kemi share kot grupet kriminale qe lulezuan ne 97, qe duken si akademik para boleve se PD. Ne ate kohe mendoja qe robt e kesaj partie skishin faj por te prapambetur, malok, shoke te Izetit, por ne fakt qe te gjithe ishin pjese e skenareve shkerdhat qe kurdiste Sala me ata qe shume u bene ministra ( jo te gjithe) ne 2005. Asnje gje sporadike, asnje gje spontane. Rregjizori i talentuar SB kudo.

  3. Sali Berisha e ka takur presidentin e Azerbaxhanit dhe Shqiperia fitoi kalimin e tubave te gazit Azerbaxhanas ne teritorin e Shqiperise. Vlersohet si nje nga investimet me te medha te bera nga te huajt ne Shqiperi. Te shpresojme se dhe ky takim do jete i frytshem per ekonomine tone.

  4. Duhet te jeni kurioz nese mund te gjeni si e prezanton KARIzmatiku yne Bel-linden, si ministre , si eskort seksi apo si ofert per bashkebiseduesin. Kjo eshte e rendesishme nga kjo dicitur. Kush arrin ta gjej ka shanc te behet z/ minister te trasportet. Suksese

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu