• |
ide | kryesore

Rama në rezidencën e Erdoganit, zbulon bisedat me të

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale në praninë e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, ku shkruan se po bisedojnë për fuqizimin e ekonomisë si dhe situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor.


Rama shihet të ketë edhe një bllok mbi tryezë dhe duket i bindur të mbajë shënim çdo leksion të dhënë nga presidenti turk.


“Me Presidentin e Turqisë, mikun e çmuar Rexhep Taip Erdogan, në një nga bisedat gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris, ku folëm gjerësisht për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë, sfidën e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes me Covid-19, ecurinë e bashkëpunimit dypalësh, si edhe situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor”, shkruan Erdogan.

6 Comments

  1. “””” Rama shihet të ketë edhe një bllok mbi tryezë dhe duket i bindur të mbajë shënim çdo leksion të dhënë nga presidenti turk. ””

    E lexuat gomere ?
    Hajeni ferren qe ju serviri Shkudhaku tek ky lajm dhe filloni pellisni kunder Rames.

  2. Jo,more komentuesi i pare,nuk eshte nevoja te” pellase”,asnjeri tjeter,se mjafton vetem PELLITJA juaj,si dhe e vete Rames,qe po na i zgjidhka problemet me Turkun,qe vetem krijon probleme,jo ne ballkan,por edhe ne vendin e tij…..

  3. Rama po e bene te qarte shqiptareve se ne takimin me kryeministrin e greqise, ka mbeshtetjen e Turqise si fuqi rajonale dhe Azerbaxhanit te pasur me karburante e financa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu