• |
ide | kryesore

Rama e hoqi nga Lezha, Lleshaj: Nuk jam mjeshtër në fushatë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas shkarkimit të ministres Besa Shahinit sytë janë hedhur nga Sandër Lleshaj. Në emisionin “Open” ministri i mohoi zërat për një largim të shpejtë nga qeveria, por shtoi se nuk do të jetë i përhershëm në këtë post dhe se do të vijë një ditë dhe ai do të largohet.

“Dua të them që nuk janë deklarata që kundërshtojnë njëra-tjetrën. Në thelb nuk ka asnjë hap para, as anash në këtë qëndrime. U pyeta në Vlorë a jeni të sigurt që nuk do të jeni ministër, po i thash nuk do të jem. Ka një arsye të caktuar që do të iki dhe në këtë botë. E njëjta gjë ishte dhe në Shkodër, më thanë a do të jenë zgjedhjet “me” apo “pa ju”, i thash “me… me…”, sepse unë do të jem në zgjedhje sikurse dhe jo si ministër.


Nuk jam ministër tipik, kam një pjesë utopizmi përsa i përket politikës. Jam pjesë e një ekipi dhe funksionoj si pjesë e një ekipi. Nuk e përdor marshin indietro, kështu që nuk mund të them. Di që jam plotësisht i angazhuar dhe kam një regjistër që më bën të jem legjitim në pozicionin që jam. Nuk jam në dijeni që do të kem një histori interesante në këtë fushë. Nuk jam mjeshtër në fushatë,” – tha ministri.

12 Comments

  1. Leshi, eshte fundamentalist katollik, agjent i Vatikanit.
   U be gjeneral me nderhyrjen e drejtperdrejte te kardinalit Rrok Mirdita, i cili i kerkoi Berishes, ne zyre, te kishte nje gjeneral katolik, kur ne kushtetute thuhet se; “se Shqiperia eshte shtet laik”.
   Ky kundrajrorsi ose llumi i akademise ushtarake, ishte renditur sipas kritereve i 17, ne listen e kandidateve per gjeneral, nga e cila u bene gjenerale vetem 3 kandidate; i 1-ri, i 2-ti dhe i 17-ti, Leshi, gjenerali i Vatikanit.
   Leshi, kur ishte atashe ushtarak, ne Gjermani, ne shkelje flagrante te ligjit, statusit te ushtarakut, statusit te perfaqesuesit diplomatiko-ushtarak, kodit te sjelljes, bridhte kishe me kishe, per te lypur para, per nje fatkeqesi familjare qe kishte.
   Ky eshte nje personazh shume i erret, shume negativ, sadist, me simptoma psiko-kriminale, i mbushur me urrejt patetike, hakmarres, komplotist, tinzar ne kulm, me prirje te theksuara grupacionesh fetaro-krahinore, qe nuk dihet se kujt i sherbejne!

   1. PO si gjithe mirditoret o vella. Ke ndenjur me mirditore? Shajne gjithe fete e tjera dhe u rre mendja se jane bote me vete

 1. Si do besh pa makinen 100 mije euro kur te ikesh apo do ta beje dhurate shefi per

  sherbimet qe i bere duke qorruar syte e protestuesve me gaz lotsjelles.

 2. Ja nje majmun me siper ja futi pordhes Shkullua nje makine 100.000 Euro dhe ai mbasi i mori ere u frymezua per nje koment bythe.

 3. T’i je vetem nje ushtar i bindur qe, nuk njeh asgje njerzore por vetem gjera anti-njerzore ne sherbim te pushtetit te Njishit…!!!
  Sapo pranoi ne studio qe shkelja e ligjit (me mosperdorimin e shenjave dalluese nga policia) nuk eshte asnje lloj shkeljeje por, u kerkonte te pranishmeve ne studio se “çfare pasoje ka sjell ajo shkelje”…!!! (sepse ne rregull eshte Ai dhe oborrtaret e tjere te Pushtetit/ per ATO asnje pasoje)…!!! Ato pikerisht per te mbuluar veprimet dhe mosveprimet kriminale (qe ishin urdheruar) te policise behen…!!!
  Sapo krahasoi luften e dyte boterore (ushtrine) me policine Shqiptare (barazon ushtrine me policine/ pa njohur as njeren dhe as tjetren)…!!!
  Harron se pergjegjesia penale nuk eshte kolektive… etj etj pafund…!!!
  Sa t’ju eci vazhdoje sherbimin ushtarak (si 6 mujor) urdhero- si urdhero edhe pse urdheri eshte haptazi i paligjshem z. “R” (420)…!!!

 4. Nje pleh me shum nje pleh me pak. crendesi ka?! nje pleh qe flet per ekip sikur te jet ne loj . kaq injorant jane. kaq din ekip fush lojtar gol stervitje . pun mu….sh.

 5. A është DEMOKRATIK sistemi ynë??LEXOJENI sy dhe veshë hapur ju Rollinghillsat dhe Gjirëlalistat tanë, ju autorët Pusht-Shtetarë të DEMON-KRACISË “Made in Albania”.

  JENI JU dhe sëra juaj që i rikthyet ditët Migjeniane të “Legjendës së Misrit” dhe të “Poemës së Mjerimit”, sepse për fatin tonë të zi “KOHA ËSHTË E MASKARENJVE”Dhe per ju shpellkare flet mjeku kalo

 6. Leshi, eshte fundamentalist katollik, agjent i Vatikanit.
  U be gjeneral, me nderhyrjen e drejtperdrejte, te kardinalit Rrok Mirdita, i cili i kerkoi Berishes, ne zyre, te kishte nje gjeneral katolik, ne kushtetuten e R.Sh. theksohet se; “se Shqiperia eshte shtet laik”.
  Ky kundrajrorsi ose llumi i akademise ushtarake, ishte renditur sipas kritereve i 17, ne listen e kandidateve per gjeneral, nga e cila u bene gjenerale vetem 3 kandidate; i 1-ri, i 2-ti dhe i 17-ti, Leshi, gjenerali i Vatikanit.
  Leshi, kur ishte atashe ushtarak, ne Gjermani, ne shkelje flagrante te ligjit, statusit te ushtarakut, statusit te perfaqesuesit diplomatiko-ushtarak, kodit te sjelljes, bridhte kishe me kishe, per te lypur para, per nje fatkeqesi familjare qe kishte.
  Ky eshte nje personazh shume i erret, shume negativ, sadist, me simptoma psiko-kriminale, i mbushur me urrejt patetike, hakmarres, komplotist, tinzar ne kulm, me prirje te theksuara grupacionesh fetaro-krahinore, qe nuk dihet se kujt i sherbejne!

 7. Te pakten je mjeshter ne nje vend – në BYTHËLËPIRJE!

  Do te mbahesh mend si ministri i vetem qe deklaroi se e pranoi detyren vetem pse ia kishte kerkuar Edi Rama!

 8. Rrok spiuni. Vatikani kurre nuk kerkoi te dilnin me fytyre dhe emer vrasesit e prifterinjve dhe nuk ka per ti kerkuar. Pronat o moterqirakomuniste.
  Sa me shpej tu afrohet vdekja komunistafshatareqytetaregejevgjiter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu