• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rama darkon me Mitsotakis: Marrëdhënie të shkëlqyera

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama takoi mbrëmjen e sotme homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis në Athinë. Ata kanë darkuar së bashku përpara një samiti që mbahet të mërkurën nga “The Economist”.

Ka pak detaje nga takimi, por Rama shkroi në rrjetet sociale: “Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij🙏 Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve🇦🇱🤝🇬🇷”.


Pak ditë më parë kryeministri Mitsotakis tha se do të fliste me Ramën edhe për marrëveshjen e kufirit detar pas vendimit të Greqisë për tu shtrirë me 12 milje. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. ”” Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve…””
  dhe jo
  ”” Mardhenie te shkelqyera ””’ .

  Dhe kesaj here lapsi nuk zhgenjen.
  Si portal shkerdhate qe eshte mundohet te manipuloje ne cdo lajm

 2. Aman, aman vdes ky te darkoje nje cike…Me citjanet Yamaguchi ishte mor me rafte pika mua…qe s’i kam…

 3. Po negocion vete Endri Fuga, truri antropomorf i kabinetit te Rames. Qenia me vemje pa asnje ide, pa asnje ideal, pa asnje koordinate dhe pa asnje kontribut. Nje qullash dhe larve jargore qe u kacavarr pas potureve te Rames si parazit dhe publiku as e mori vesh nga erdhi, kush ishte, cfare beri dhe per cfare u mbajt mend. Nje qenie e mjere dhe e vobekte pa karakter e pa asnje element dallues. Shkurt, nje zar qe e pa veten te katapultohet pa merite nga dysheku i mamit, ne tryezat me te rendesishme ku diskutohen fatet e vendit. Dhe rezultatet nga kjo specie mjerane, merren me mend: ato u ngjajne tingullit te mjere qe leshon ai kur flet. Nje kujisje e zgjatur kelyshi.

  1. Si planktoni te Sponge Bobi …nje qelizor… Kta drejtuan 30 vjete…nje plankton si ai, nuk e prishte detin, dy-tre-kater etj etj. .. e qelbin!

 4. Si dy ekonomiste kaliber i larte me vepra kjo e vertetuar e jo me fjal, kan shum per cka bisedojn. po me siguri ne e kemi surrealistin ekonomist me te fort. 200.000 vende pune ja hapi xhacka dhe 150.000 spiropali. pra 50.000 me shum se plani. eshte me tejkalim. po dhe shqiptaret kan rritur konsumin nga viti ne vit po ashtu edhe kursimet e tyre qe do te perkthehen pa dyshim ne investime….alla salillar&co. zanin shqipes nalt ja ngrite dhe gjithe popullin ne drit te diellit e qi..e.

 5. Vizite e mikpritje e shkelqyer ne Turqi, vizite e mikpritje e shkelqyer ne Greqi, ne nje klime lufte midis Turqise e Greqise! Jemi me fat qe kemi nje magjistar per kryeminister!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu