• |
ide | kryesore

Ende nën pushtetin e flakëve, vijojnë zjarret në kodrat e Priskës

Lajme, Të fundit

Prej ditësh, kodrat e Priskës në kryeqytet janë përfshirë nga zjarret të cilat vazhdojnë akoma të jenë aktive. Terreni jo i favorshëm ka vështirësuar ndërhyrjen e zjarrfikësve dhe sipërfaqe të mëdha shkurresh janë djegur.


Përpara dy ditësh, u raportua për zjarrin në kodrat e kryeqytetit dhe 60 efektivë të Forcës Tokësore dhe Komandës Mbështetëse iu bashkuan aksionit për shuarjen e kësaj vatre.


Ndërhyn ushtria për zjarrin në Priskë, 60 efektivë të Forcave Tokësore e Komandës Mbështetëse në terren

Edhe presidenti Ilir Meta publikoi në faqen e tij në Facebook një video ku shfaqeshin forcat zjarrëfikëse të cilët donin të shuanin zjarrin me mjete rrethanore.

Zjarr në Priskë të Tiranës, presidenti Meta: E pajustifikueshme që s’janë angazhuar të gjitha mjetet dhe efektivët, duhet të mbahet përgjegjësi ligjore (Video)

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu