• |
ide | kryesore

Infektohen me Covid-19 mësuesja, edukatorja dhe sanitarja në Delvinë, izolohen të gjitha rastet e kontaktit ndërsa presin tamponit

Lajme, Të fundit

Një edukatore, një mësuese dhe një sanitare e një kopshtit në qytetin e Delvinës kanë rezultuar pozitive me koronavirus. Menjëherë pasi ato janë konfirmuar pozitive ka nisur hetimi epidemiologjik dhe janë izoluar të gjithë ata që kanë kontaktuar të infektuarit. Zyra Arsimore e Delvinës ka njoftuar se ka nisur dezinfektimi i mjediseve shkollore.Po ashtu është njoftuar mësuesja, edukatorja dhe sanitaren janë zevendësuar dhe kushdo që ka patur kontakt me to do të bëjë tamponin.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu