• |
ide | kryesore

Shifra të larta në Maqedoninë e Veriut, 163 raste të reja dhe 7 viktima

Lajme, Të fundit

Një numër i lartë rastesh të reja me COVID-19 janë regjistruar 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.


163 raste të reja dhe 7 viktima janë shëruar 24 orët e fundit.


Me 33 të infektuar kryesin Shkupi, i cili ndiqet nga Kumanova me 17 të infektuar, Tetova 13, Koçani 11 teksa të tjerat më pak se 10.

Ndërkohë u regjistruan edhe 132 të shëruar teksa në 24 orët e fundit, numri i testimeve kapi shifrën e 1721 mostrave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu