• |

Video/ Messi magjpes sërisht Barcelonën: dygolëshi i parë pas konfliktit

71 minuta për të rimarrë Barcelonën. Kaq i ka mjaftuar Lionel Messi për ti bërë sërisht tifozët katalanas të besojnë tek ai, me dy gola në miqësoren e dytë të blaugranave kundër Girona (3-1 rezultati final). Kampioni argjentinas ka marrë pjesë në të gjithë golat e skuadrës së tij: në të 21′ i krijoi hapësirën Trincaos që nuk pati probleme të shërbente për Coutinho ë vetëm përballë portës; në të 45′ Pleshti bëri 2-0 me një të djtahtë me kthesë të mrekullueshme që u përplas në shtyllë e la të palëvizur portierin përpara se të përfundonte në rrjetë, ndërsa në fillim të pjesës së dytë bëri tris me të majtën të devijuar nga një mbrojtës kundërshtar. Pas 1 orë lojë, Koeman largoi 9 lojtarë e numri 10 i shtrëngoi dorën trajnerit të tij.

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.