• |
ide | kryesore

Histoia tronditëse e gruas që u dashurua me burrin manjak që i theri dy vajzat

-Instant, Arkiva, Planet

Një nënë e divorcuar, e cila padashur kishte krijuar lidhje me një burrë që ishte dënuar më parë për përdhunim dhe vrasje të fëmijëve, u kthye në shtëpi nga puna duke gjetur të dy vajzat e saj të vrara me thikë.


33249544-8738865-image-a-5_1600252078890

Policia në Rusi ka filluar një ndjekje të madhe për Vitaly Molchanov, 41 vjeç, i cili u arratis pas vrasjeve të Yana dhe Elena Saprunova, të moshës 13 dhe 8 vjeçe.

Një muaj më parë, nëna e divorcuar Valentina Saprunova, 40 vjeç, u zhvendos bashkë me vajzat nga shtëpia e saj në Siberi, duke shtuar tek shtëpia e të dashurit të ri rreth 2574 km larg, e bindur se kishte gjetur dashurinë e vërtetë. Ajo filloi punë në një spital lokal në Rybinsk, rajoni Yaroslavl. Ajo erdhi nga puna të martën për të gjetur të dyja vajzat e “copëtuara” nga thikat.

I dashuri i saj u pa duke ikur nga vendi i ngjarjes me një biçikletë të bardhë.

Komiteti Rus i Hetimeve ka hapur një çështje penale për vrasje të dyfishtë të fëmijëve ‘e kryer me një mizori ekstreme’.

33249548-8738865-image-a-6_1600252173044

Infermierja ishte takuar me Molchanov në internet përmes një aplikacioni takimesh rreth gjashtë muaj më parë.

Në një postim në prill, para se të ishin bashkë, ajo shkroi: ‘Kjo është e dashura ime, është shumë e trishtuar që jemi në qytete të ndryshme, por unë e dua atë dhe ne mund të zgjidhim të gjitha çështjet e tjera.’

Por ajo nuk ishte në dijeni të dënimeve të tij të kaluara për përdhunim dhe vrasje të fëmijëve. Ai ishte liruar nga burgu në 2010 pasi kishte kryer një dënim të gjatë, thonë raportet.

Gazeta Komsomolskaya Pravda raportoi: ‘Vitali fshehu me kujdes të kaluarën kriminale.

Përndryshe, kjo grua, duke ditur krimet për të cilat i dashuri i saj u dënua, me shumë gjasë nuk do të pranonte të shpërngulej nga rajoni Omsk në Rybinsk me dy fëmijët e saj“.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu