• |
ide | kryesore

Karteli i kokainës/ Arrestohet bashkëshorti i Miss-it shqiptar Suada Sherifit

-Instant, Lajme, Të fundit

Eldi Dizdari, i arrestuar sot në Dubai është i martuar dhe ka një fëmijë me ish- misin shqiptar, Suada Sherifi. Ai është pjesë e kartelit të drogës që u gpdit me 20 të arrestuar pas një hetimi 5-vjeçar,


Eldi Dizdari është personi që ka pasur një konflikt të fortë me Ervin Matën në mbrëmjen e 4 tetorit, para lokalit “Monopol” të Redi Popeskut, rreth gjysëm ore para se të ndodhte përplasja me armë brenda këtij lokali.


Eldi Dizdari njihet dhe me emrin Denis Matoshi dhe njihet si kushëri i afërt me Arbër Çekaj, pronarin e kompanisë së bananeve të arrestuar në Gjermani për trafikun e 613 kg kokainë që u sekuestrua para disa muajsh në Durrës. Sipas burimeve të prokurorisë Mata dhe Dizdari janë konfliktuar me njëri-tjetrin në rrugë, pikërisht përpara lokalit “Monopol”. Dyshimet janë se Mata dhe Dizdari janë konfliktuar për çështjen e një borxhi financiar, borxh i cili nuk ishte shlyer nga Ervin Mata.

Në këtë konflikt është përpjekur të hyjë dhe komandoja Merviol Bilo, por nga pamjet filmike ka rezultuar se Bilo largohet nga Mata dhe më pas Eldi Dizdari së bashku me personat e tjerë që ishin me të janë larguar. Makina e tyre është ndjekur në këmbë nga Mata dhe grupi i tij deri tek zona e “Sky Tawer”, por nuk kanë mundur më ta shikojnë dhe janë rikthyer sërisht pas, duke u futur në lokal “Monopol”. Ndërkohë Dizdari nuk ka qënë fizikisht në lokalin “Monopol”, aty ku ndodhi dhe përleshja fizike dhe me armë, pasi është larguar në drejtim të pacaktuar ende. Pamjet filmike të disa bizneseve sipas prokurorisë kanë zbuluar se Dizdari ka qënë personi i parë ai që është konfliktuar me Ervin Mata dhe më pas është larguar.

3 Comments

  1. Ishalla i shef fevziu këto lajmet.
    Që të fillojë të seleksionojë të ftuarit nga sot e tutje.minimalisht 3 të ftuar të shpeshtë të emisionit ,i kanë dalë nëpër kronika të tilla.
    😅😅😅😅

  2. Te gjithe te dashurit apo burrat e “miseve” apo “kengekareve” shqiptare jane trafikante droge dhe keto buce dalin e shesin pordhe neper instagrame e fb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu