• |
ide | kryesore

Rama niset drejt Gjermanisë me cilësinë e kryetarit të OSBE-së

Lajme, Të fundit

Pas Athinës, kryeministri Edi Rama niset sot në Gjermani për të vijuar me vizitat si drejtues i Kryesisë së OSBE.


Rama kthehet prej një vizite dy ditore në Athinë ku mori pjesë në forumin e “The Economist”, ndërsa një ditë më parë darkoi me Mitsotakis. Në jëtë takim u përfol se temë e diskutimeve ishte dhe marrëveshja për detin.


Sa i takon ikjes së tij drejt Gjermanisë, nuk dihet ende se çfarë axhende do të ketë.


3 Comments

  1. Lideri Global po shkon te trajtoje problemet qe do jene perparesi te OSBE-se per vitin 2020, tani qe viti po mbaron. Po Shqiperia eshte ne axhenden e OSBE-se?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.