• |
ide | kryesore

Shkatërrohet grupi shqiptar i trafikut ndërkombëtar të drogës në Itali

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një kartel i trafikut ndërkombëtar të drogës në Europë është shkatërruar në Itali.

Mediat vendase shkruajnë se karteli drejohej nga grupe shqiptare lider në kontinent, të specializuar për trafikun e drogës, teksa operacioni është zhvilluar në Firence.


Gjatë operacionit janë sekuestruar tonelata drogë si dhe miliona euro, teksa janë kryer edhe dhjetëra arrestime të anëtarëve të këtij karteli kriminal.

Nga informacionet që janë publikuar, operacioni është zhvilluar nga Europol dhe Eurojust si dhe një bashkëpunim Itali- Holandë që kanë aktivizuar sektorët anti-drogë.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu