• |
ide | kryesore

Alexei Navalny nominohet për Çmimin Nobel

Lajme, Planet

Lideri i opozitës ruse Alexei Navalny është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe. Njoftimi ka ardhur nga Sergei Erofeyev, profesor në universitetin “Rutgers” në New Jersey. Erofeyev tha se Navalny ishte nominuar për çmimin nga një grup shkencëtarësh të disa universiteteve, pa i bërë të ditur emrat e tyre.


Më herët është njoftuar për një nominim të presidentit Donald Trump, si dhe qeverive të SHBA-së, Kosovës dhe Serbisë për këtë çmim.


Nominohen për çmimin Nobel Qeveria e SHBA-së, Kosovës dhe Serbisë

Nominimet për Çmimin Nobel për Paqe dorëzohen nga shtatori deri në fund të janarit të vitit të ardhshëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu