• |
ide | kryesore

Ambasadori gjerman i shkon Bashës në zyrë, çfarë po diskutohet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
SELIA-BLU.jpg

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, po zhvillon tani një takim me Lulzim Bashën në zyrën e këtij të fundit, në selinë e PD.


Nuk dihen saktësisht arsyet e këtij takimi mes ambasadorit Zingraf dhe liderit të opozitës, por kujtojmë se ditët e fundit janë rikthyer përplasjet politike në Këshillin Politik, pasi opozita kërkon lejimin e koalicioneve parazgjedhore dhe hapje 100% të listave, kërkesa që nuk pranohen nga mazhoranca socialiste.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu