• |
ide | kryesore

Ambasadori gjerman takim me Lulzim Bashën në selinë e PD-së

Arkiva

Paraditen e sotme është duke u zhvilluar një takim mes ambasadorit të Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf dhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.


Takimi zhvillohet në selinë e PD.


Ende nuk janë mësuar arsyet e takimit mes tyre, por shkak mund të jenë bërë edhe përplasjet politike në Këshillin politik, duke qenë se opozita kërkon lejimin e koalicioneve parazgjedhore dhe hapje 100% të listave, kërkesa këto që nuk pranohen nga mazhoranca socialiste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu