• |
ide | kryesore

Ambasadorja amerikane jep mesazhin për Gjykatën Kushtetuese, flet për fundin e vitit 2020

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka dalë sot me një mesazh të mbështetës për krijimin e një Gjykate Kushtetuese funksionale.


Në Twitter, ajo falenderon kreun e shtetit, Meta, dhe kryeparlamentarin, Ruci, që bënë të qartë se vendi duhet të ketë tani një Gjykatë Kushtetuese funksionale.


Ne jemi dakord duke marrë parasysh mendimin e Komisionit të Venecias, se këta dy udhëheqës duhet të punojnë urgjentisht me organet përkatëse për ta bërë këtë të ndodhë para fundit të vitit 2020″,– shkruan më tej ambasadorja.

3 Comments

  1. Keta aziatiket,qe amerika na i dergon si ambasadore,qenkan fare te pa turp.Dhe na i qajne hallin se qenkemi pa gjykata,kur ata vete,bile me kembengulje,dhe dredhira,se bashku me BE,(me floke kuqen e neveritshme qe u puth buze me buze me Lu-n,ne llozhen e Kuvendit),e shkaterruan drejtesine tone,me ate qe e quajne Reforme ne drejtesi.Po te kishin te pakten “fytyre”me e pakta,te mos dilnin,vend-e-pa-vend,me deklarata te shpifura hipokrite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu