• |
ide | kryesore

Çagatay Ulusoy heq dorë nga aktrimi, i futet biznesit

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori turk Çagatay Ulusoy për momentin ka hequr dorë nga aktrimi duke refuzuar shumë oferta dhe gjithashtu hoqi dorë nga roli në serialin “Barbaros”.


Çagatay duket se është fokusuar tek biznesi i tij dhe po ia del me sukses. Ai është bashkëpronar i një kompanie që prodhon çaj të ftohtë në Amerikë, së bashku me dy miq të tij të cilët jetojnë në Los Angeles. “Teakina” quhet çaji i kompanisë së aktorit. Mediat turke bëjnë të ditur se ky çaj është shitur shumë dhe aktori ka vendosur ta zgjerojë biznesin.


1 Comment

  1. Fansat shqiptare, qe egzistojen ne mendjet e errta te turkoshakeve gazetare ose te paguar per kete, por jo ne realitet! Dhe fansat budallej gazetuce…..! Fansa o trukokalle kane kengetaret, futbollistet por jo aktorucet turq qe perveçn, teje e ndonje turkoshaku tjeter, nuki njeh njeri! Nuk behesh fans me nje film te dhjere qe askush ne bote nuk e njeh! Ps; Leonardo di Cpario u be i famshem ne te gjithe boten ne filmin e tije te pare dhe vazhdoi me te njejtin sukses! Ka bere rrole qe kane hyre ne historine e kinemase, ai po, ka fansa jo ky turku qe ka fans,noj koke turkokshaku nga fshatrat e thella te Shqiperise,… Edhe nje gje tjeter ketij turkoshakut qa ke shkruar kete njoftim; Or mik po qe se ky turku yt do ishte nje aktor i madh, e me “fansa” nuk kishte pse te shkonte te shiste çaji, ne Amerike por shkonte ne HOLLYWUD, o derdimen! Te habit fakti se ne ç’shkolle gazetarie kane mesuar keta, qe nuk vlejne me shume se nxenesit qe shkruajne ne gazeten e murit te tevjeçares! Dhe thone se politikanet i kane blere dhipllomat!!!Po gazetucet si ky nuk i kane belere?…. perveç noj Bushati e noj tjeteri, si Shkullaku, Bejtja Lubonja, etj…Por kurrsesi, nje si ky qe i qan hallaet “fansave” te shitesit te çajit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu