• |
ide | kryesore

Jude Law flet për filmin që parashikoi pandeminë: Isha i përgatitur

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për  historinë e një virusi vdekjeprurës.

Në një bisedë me Jimmy Fallon ,Law u pyet në lidhje me faktin se kaq shumë njerëz i janë drejtuar filmit “Contagion” mes një pandemie,  dhe ai u shpreh kështu:“Më duket pak e çuditshme që të gjithë u kthyen për të parë filmin, në mes të asaj që po ndodhte vërtet”, i thadrejtuesit të emisionit. “Ju mjafton të ndizni lajmet, nuk keni nevojë të shihni filmin.”Aktori tha se ishte i përgatitur për këtë pandemi, që prej 10 vitesh, pra, që prej publikimit të filmit.”Nëse jam i sinqertë, një nga kujtimet ose përvojat më ndikuese në atë film ishin mjekët dhe virologët që po na këshillonin,” tha ai. Ata të gjithë shpreheshin se ideja e filmit është një histori “kur” dhe jo “nëse” do të ndodhë.”


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu