• |
ide | kryesore

“Këshilli politik si një organizëm seksual”, gafa e Petrit Vasilit pasi braktisi mbledhjen

Lajme, Të fundit


Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, pasi u largua nga mbledhja e Këshillit Politik, në përpjekje për të sqaruar këtë vendim bëri një lapsus. Në vend të thoshte se u largua nga mbledhja për të ruajtur Këshillin nga “dëshira e shfrenuar e PS për ta kthyer në një organizëm konsensual” Vasili u shpreh gabimisht duke thënë “organizëm seksual”.

“Opozita si gjithmonë në këtë Këshill, ashtu siç bëri në marrëveshjen e 5 qershorit që e respektoi pikë për pikë, dhe sot po bën të pamundurën për të ruajtur Këshillin nga bojkotimi i anshëm i Partisë Socialiste, nga imponimi i njëanshëm i PS dhe dëshira e shfrenuar se saj për të kthyer Këshillin Politik si një organizëm seksual…organizëm konsensual në një instrument i cili thjesht dhe vetëm do të donte të imitonte permanentin e njëanshëm dhe një partiak që ekziston në Shqipëri”, tha Petrit Vasili.


10 Comments

 1. Tani , LAPSI , “te erdhi Lapsi-kalemi ne dore “, hiqe nga b… jote , se mjaft e mbajte , dhe futja ne bythe ketij rrrrrrrrkkkkkkkk Petrit Vasili , ketij shkolle sumti ! A e kupton , se ne çfare derexheje jeni katandisur ti And Bushati , Petrit Vasili , Ilir M…. alias Allendeja albanese , LSI=LESHELI , e tutti e m..i te portaleve tenopozites se rruges , dhe hipokrizia qendron akoma me teper se del ai Kaçi i Zi apo ai ththththuuuuuqqqqq Pathoka , apo ajo First Lady Monika Meta(Kryemadhi) se LBPD e opozota e rrugeve do fitoje zgjedhjet e 2021 me 84 deputete , a e kupton o palo analist Bushati se sa karagjoza jeni bere!!?

 2. Vasili në vend që të thoshte ‘organizëm konsensual’, ka thënë ‘organizëm seksual’. Atij i janë dashur disa çaste për të gjetur fjalën e duhur për sa i përket konsensusit të arritur nga partitë politike,nuk eshte gafe o shkullak por deshire e ka hershme pd-lsi per ta quajtur organizim seksual keto parti do fitojne ha………………….ha

 3. hahahahhah ok mr Ticka………
  po mire e ka seksi konsensualisht behet si doni ju morrat e kuq, me dhune sic e keni mbajt kete vend……….
  mos ja ver re ketyre mr Ticka. Sa duan keta te kuptojne politiken seksuale

 4. Ky person nuk ka lidhje me specien njerezore por me qenin qe vetem lef te dera e shtepise se monikes dhe Ilirit. E keni vene re qe nuk ka dite qe te mos lefi dhe kur lef shume ngaterron hamin me mjau.

 5. Vete shkruesi i ketij lajmi thote se ishte nje lapsus; Atehere i dashur shkrues kur qenka lapsus nuk permendet fare, ose ne fund te shkarrevitjes vihet nje Ps; -post scriptum! …..jo( Ps-ja e doçerve)! He, nuk ka pse te zgjtesh ta besh tekuze kaq shume……e me dashje!!! Peshndes te gjithe sumçet qe bejne komente me pagese nga zgeqet e palltit te kashtes! Kasollja e Leninit ishte me kashte, thosh ppsh-urra

 6. O te shkerdhefsha petrit kurven bashke me gjithe lsi-ne dhe politiken robqire shqipetare, qe keta vetem seksuale u ka ngel mendja.

 7. Edhe bytha po quhet organ seksual. Komunistetperversa vrasesit me gjakatare te popullit shqiptar. Keshtu vazhdoni moterqira me 300 petrita.

 8. Faktikishtnuk ishte gafe por realitet . Dava kurvash qe per poshtet bejne gjithçka edhe anti humane po qe e nevojshme . Duhet revolucion , vetem druri bene derman per sojkurvat .

 9. Asgjë gabim s’ka bërë Tit Vasili. Këshilli politik realisht është një organ seksual i sajuar, për t’u dukur që dhe opozita mund të bëjë diçka, pas tredhjes nga Berisha dhe Meta”

 10. Duket se lajmet e fundit për kapjen e organizatës mafioze ndërkombëtare të trafikut të drogës me drejtues nga Shqipëria, e ka vënë në drithma “sovranin” e vjedhjes së votave nga mafia e drogës.
  Se ku e kanë gjetur një farë komentuesi që rri i gatshëm për çdo shkrim të Lapsit, për të postuar të njejtën paçavure me ndryshime të vogla, që mer përsipër të përfaqësojë medemek “popullin sovran” të drogës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *