• |
ide | kryesore

Rama flet nga Gjermania: Bëmë gjënë e duhur me Kushtetutën, s’tërhiqem nga anti-shpifja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama tha për DË se nuk sheh asnjë rrezik për negociatat që mund të kushtëzohen nga Gjermania për shkak të përplasjeve për reformën zgjedhore.


“Gjermania është një vend demokratik, ka vend për të gjithë zërat. Ajo që unë besoj është që në konkluzion, ne kemi bërë gjënë e duhur për vendin tonë, kemi bërë gjënë e duhur për sistemin tonë zgjedhor, kemi bërë gjënë e duhur edhe në funksion të ambicies tonë për të konsoliduar më tutje procesin zgjedhor dhe procesin demokratik dhe jam i bindur që pavarësisht pikëpamjeve të ndryshme që janë absolutisht legjitime, kjo nuk do të përbëjë asnjë arsye për të pasur ndonjë rezervë për Shqipërinë”, tha Rama.

Kryeministri u pyet edhe për ligjin anti-shpifje, ku nënvizoi se do të merren në konsideratë rekomandimet e komisionit të Venecias.


“Gjermania ka një nga ligjet më të fortë kundër shpifjes dhe faktikisht ne do dëshironim që të kishim një ligj që të bazohet në modelin gjerman, por duke qenë se ne jemi një vend shumë më i vogël se Gjermania dhe me shumë më pak zë sesa Gjermania nga miqtë tanë në Këshillin e Europës apo në OSBE, na u tha që ne nuk mund ta aplikojmë ligjin gjerman, sepse do të ishte një ligj i rrezikshëm për Shqipërinë. Kjo është bota ku jetojmë. Ne kemi bërë një ligj që është absolutisht i domosdoshëm. Do të marrim në konsideratë rekomandimet e Komisionit të Venecias, por Shqipërinë si vatrën më të nxehtë të shpifjeve, ne nuk do ta lëmë”, – u shpreh Kryeministri.

10 Comments

 1. Bravo! Mos u terhiq!
  Ka qene gjithmone karakteristike e karit qe te beje karin dhe te finalizoje qellimin!
  Partija te do Kar deri ne vdekje!

 2. Nuk ma merr për keq, sepse te Luli nuk gjej asgjë të përbashkët me Shvejkun veçse edhe ky si Shvejku është përherë i binduri para pushtetit, merr atë që gjen qoftë edhe 5 lekë ose 13 milionë euro… Edhe një gjë tjetër: O zot, ç’lumë fjalësh për të mos thënë asgjë!- si njëri edhe tjetri. As ky nuk i merr seriozisht pyetjet që i bëhen, aq më pak përgjigjet…

  Mbrëmë, në një televizion, Lulin e PD e pyetën ‘a do ta bëni prapë president Ilir Metën?’. Lulit i erdhi në shteg për t’u diferencuar nga budallenjtë që i gjen rrugëve pa numërim. Mirëpo nuk e bëri

 3. Km ka plotesisht te drejt sa u perket shpifjeve. Njerz, gazetare, media, portale mbushin kohen me

  shpifje pa u bere syri terr. Ja disa nga shpifjet me monstruoze qe ska bir nene as bir k..ve qe i beson

  pervec disa smirezinjeve e dashakeqeve ndaj arritjeve madheshtore te kesaj qeverie.

  -Shpifja per tenderin e unazes se re se medemek ishte i fallsifikuar bile ne marrezine tyre shpifese

  arrinin deri aty sa thoshin se eshte falsifikuar edhe firma e Sekretarit te Shtetit Delawere ne SHBA.

  -Shpfja se taksapaguesit me te varfer te Europes do te paguajne 110 milion euro Becchetit se KM-ja

  i tyre e kishte bezdl televizionin “Agon Chanel”

  -Shpifja se medemek nga largimi i padrejte nga puna i punonjesve te administrates shteterore dhe si

  rezultat i ketij veprimi antiligjor shteti shqiptar pra , pra .

  taksapaguesit shqiptar kane paguar mbi 140 milion euro.

  -Shpifja se per 38 mije leke te vjetra te nje fature energjie e kane cuar kryefamiljarin ne burg dhe ku

  nga depresioni e turpi qe per aq leke te futet ne burg i ka dhene fund jetes.

  -Shpifja per jeten mondane e shpenzime luksi te ministrave e nministreshave ku fatura e fjetjes per

  nje nate ne hotelet me luksoze te Europes shkon nga 700 deri 1000 euro nata. E skane turp fallsifikojne

  edhe faturen.

  E kryeshpifja e gazetes me te madhe te europes “Bild” se medemek ka pase pergjime te autorizuara nga

  prokuroria e krimeve te renda ku degjohet qartazi krejt kupola e rilindje e perfshire ne blerjen, e mani

  pulimin e zgjedhjeve e shantazhimin e votuesve. marrezia e shpifjes arrin deri aty sa botojne edhe

  pergjime se medemek ka pasur edhe bashkepunim me krimin e organizuar per shantazhimin e zgjedhesve

  Po e han njeri kete shpifje kaq mostruoze sa te fallsifikojne edhe zerat e tyre ?

  Ja pra se kur nuk ndeshkohen keta shpifarake se deri ku arrin shpifja.

  1. Ku Jane arritjet madheshtore, o tore, pa emer e i ores 21: 37 o pjelle kurve? Apo si bir kurve edhe ti ke pjese te vjedhjet madheshtore te qenit te rrugeve. Yttt.. qurre!

 4. MERO GELBAZA E PUBLIKOJ DOSJEN QE E VERTETOJ SE KRISTAQ RAMA E KISHTE ME KA***N ME TE FORT SE EDI RAMA ME GREGUN thotë:

  EDI RAMES AS KA**RI NUK I PUNON SE GREGUN KRISTAQI JA BERI,KURSE ZAHON SIPAS YMER GELBAZA KELLIRES OSE ESHTE I BATON HAX OSE I KUJTIM GJUZIT

 5. E kujt i plasi ca ben ti o mavri me boj. shko lepi ndonje mender neper dynja e vidh lek katran se aq di te besh. katran me boj.

 6. O ram greku rumuni bugari edhe tradhtari i kombit shqiptar te shqipris edhe i kosoves edhe i dijaspores po mundohesh me kliken tane edhe me kliken e hashim thaqit, isa mustafes kadri veseli, gjavit halitit edhe shum tradhtarve te tjer, po mundoheni me zhduk kombin shqiptar me troje efhe me dimbole, me vuqiqa me daqiqa me gjuriqa, me serbi me rusi, me greqi, me turqi, me arabi, more tradhtar more esat pash toptana, me sadama me gadafa, qushevska, me kliken e tites te rankoviqit edhe te enverit, po qfar politikani ti je, ti je vetem ni papagall, i ter tradhtarve te kombit shqiptar, edhe i trojeve shqiptare, si kur hashim thaqi, me kliken e vet, papagall i serbis i rusis turqis arabis, po hiqnu prej politikes se po e shitni dhqiprin edhe kosoven da po mundeni per me pshtue botjen e juve qe nuk po leni qe sa vjet zi pa bo kombit shqiptar edhe trojeve shqiptare, turp turp ju qoft o tradjtar o shitsa o papagallat e tradhtarve te kombit shqiptat edhe trojeve shqiptare, edhe ne histori dot shenoheni per zi, edhe per tradhti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu