• |
ide | kryesore

Rama tregon pse nuk e priti Merkel dhe a duhet të marrë Trump çmimin Nobel

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në intervistën për DW kryeministri Rama foli për arsyet e vicitës së tij në Gjermani. Ai tha se ishte ftuar në një konferencë në Bavari dhe me një dalesë në Bundestag në Berlin. Rama tha se nuk kishte planifikuar asnjë takim me kancelarin Merkel me të cilën tha se “kishte kontakte të vazhdueshme”.

Rama foli edhe në lidhje me propozimin që ka bërë deputeti norvegjez që presidentit të SHBA-së, Donald Trump t’i jepet Çmimi Nobel për Paqen. Rama shprehet se nuk i takon atij që ta përcaktojë fituesin, por ky vendim i takon komisionit të Çmimit Nobel.


“Këtë e di komisioni i Çmimit Nobel, unë mendoj që nuk më takon mua të përcaktoj rezultatin e gjithë analizës që do të bëjë komisioni i Çmimit Nobel”, – është shprehur Kryeministri Rama.


6 Comments

 1. Nuk ma merr për keq, sepse te Luli nuk gjej asgjë të përbashkët me Shvejkun veçse edhe ky si Shvejku është përherë i binduri para pushtetit, merr atë që gjen qoftë edhe 5 lekë ose 13 milionë euro… Edhe një gjë tjetër: O zot, ç’lumë fjalësh për të mos thënë asgjë!- si njëri edhe tjetri. As ky nuk i merr seriozisht pyetjet që i bëhen, aq më pak përgjigjet…

  Mbrëmë, në një televizion, Lulin e PD e pyetën ‘a do ta bëni prapë president Ilir Metën?’. Lulit i erdhi në shteg për t’u diferencuar nga budallenjtë që i gjen rrugëve pa numërim. Mirëpo nuk e bëri

 2. Kryetari i Komisionit te cmimit Nobel, z.Heikensten, ka vendosur te jape doreheqjen dhe te propozoje z. Ramashenko Kristaq Babapilua si Kryetar te ri.

 3. Shulit s’ja ma tani dhe thote:
  S’me tako mu te shprehem per trumpin !!!
  Para 4 vjetesh i takonte,
  se i kishte thone xhaxha sorra:
  shprehu, se nuk fiton ai, na ke ne po hë !!!
  Fati i tij, qe shqipria eshte i vrime gjilpone, dhe trumpi nuk e pordhi fare, e konsideroi mickonje…
  Por fati i keq i shqiptareve, qe ai perdor mburojen e forte te sorres …
  Ça me bo, kshu e ja jeta, çeshtje forcash dhe aleancash

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu