• |
ide | kryesore

Seul/ Autoritetet padisin kishën për përhapjen e COVID-19

Lajme, Planet

Në Korenë e Jugut, zyrtarët lokalë të kryeqytetit të Seulit kanë njoftuar se do të kërkojnë 4 milionë dollarë dëmshpërblim nga kisha. Për përhapjen e COVID-19, autoritetet akuzojnë kishat.


Në komunën e Seulit për më shumë se një muaj janë shënuar raste të reja me COVID-19. Në një muaj ka një trefishim të tyre.


Në Seul, autorittet kanë njoftuar se do të padisin Saran Deil dhe liderin e saj Jun Kuang-hung. Kujtojmë që në Korenë e Jugut deri më tani kanë humbur jetën 377 persona si rezultat i COVID-19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu