• |
ide | kryesore

Covid në Greqi, 240 raste të reja, 4 ndërrojnë jetë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Organizata Kombëtare Shëndetësore në Greqi, EODY njoftoi sot 240 raste të reja të virusit të ri në vend, nga të cilat 42 shoqërohen me shenja të njohura dhe 34 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.


Numri i përgjithshëm i rasteve është 14 978. Tani, 65 pacientë po trajtohen në intubim, ndërkohë që 177 pacientë janë larguar nga spitali.


Në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 vdekje të reja, duke shkuar në total 331 vdekje gjithsej në vend.

Greqia është po ashtu një vend që ka shënuar shumë raste të të infektuarve me Covid-19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu