• |
ide | kryesore

Mesazhi nga Ekuadori/ Trafikanti i drogës përdor shprehjet e Edi Ramës

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas operacionit te koduar “Los Blancos” qe coi ne pranga nje numer te madh shqiptaresh, perfshire edhe Eldi Dizdarin, ne Dubai, gazetari Artan Hoxha, zbulon foton e shqiptarit nga burgu ne Ekuador, cilesuar si truri apo koka e kartelit shqiptar te kokaines.


“Ne foton e pare, eshte personazhi i cilesuar ditet e fundit nga autoritetet italiane, si truri apo koka e kartelit shqiptar te kokaines, Dritan (Gramoz) Rexhepi, ne qeline e tij, ne burgun e sigurise se larte ne Kuito te Ekuadorit, ku ai ndodhet i arrestuar qe nga 26 qershori i vitit 2014….praktikisht rezulton se ai e ka formuar dhe drejtuar kartelin nga burgu…”.


Hoxha poston edhe nje foto, te nje targe taksie ku lexohet qarte KCK. “Uroj qe mesazhi te mos thote, se “eshte kapur ‘tropojani’(Eldi Dizdari) dhe rrjeti i tij, pra vetem njeri nga degezimet e kartelit, por nuk eshte shperbere karteli”…
Kampionati vazhdon…”- shkruan ai.

Postimi i Artan Hoxhes

Pas superoperacionit te zhvilluar ne 10 shtete te Europes dhe te Azise, ku u deklarua me buje se, eshte shkaterruar karteli i pare shqiptare i kokaines, me erdhen dy foto domethenese nga kryeqyteti i Ekuadorit, Kuito…

Ne foton e pare, eshte personazhi i cilesuar ditet e fundit nga autoritetet italiane, si truri apo koka e kartelit shqiptar te kokaines, Dritan (Gramoz) Rexhepi, ne qeline e tij, ne burgun e sigurise se larte ne Kuito te Ekuadorit, ku ai ndodhet i arrestuar qe nga 26 qershori i vitit 2014…. Praktikisht rezulton se ai e ka formuar dhe drejtuar kartelin nga burgu…

Ne foton e dyte, eshte nje mesazh i koduar nepermjet nje targe te nje taksie ne kryeqytetin e Ekuadorit,
“0035 ”… e cila te kujton moton e bere publike nga kryeministri Rama, “kap ç’a t’kapesh”…

Uroj qe mesazhi te mos thote, se “eshte kapur ‘tropojani’(Eldi Dizdari) dhe rrjeti i tij, pra vetem njeri nga degezimet e kartelit, por nuk eshte shperbere karteli”…
Kampionati vazhdon…

6 Comments

  1. Tashme s’perben asnje sekret, edhe nderkombetarisht, qe te gjithe trafikantet e kane idhull Ramen, BABËN E KRIMIT DHE ZHVATJES!

    1. po city taxi eshte kudo neper bote o shoku.eshte emer internacional por nuk do te thote se eshte nje kompani qe operon ne gjithe boten dhe nuk kan lidhje me njera tjetren

  2. Me këtë ofertë socialistët realisht kanë tradhëtuar opozitën parlamentare dhe partitë e reja, pasi për LSI nuk kanë ndonjë përgjegjësi.

    Tani në ditët në vijim PS mund të kthehet tek propozimi i opozitës parlamentare për hapje listash pa prag, nëse PD trembet nga reagimi i LSI dhe shkon pas saj. Por fillimisht ajo duket që ja ka ofruar PD, pazarin më të mirë për hallin që ka Basha brenda koalicionit por dhe për hallin e vet. Dhe më së miri kjo reflektohet tek reagimi i sotëm i Metës që flet në numurin shumës për “shakaxhinjë të integrimit”

  3. Komunistet Satanist Ateist = PJELLE E KEQE AKSIDENTALE

    I pret te gjitha prej ketyre vemje te pa fe, pa atdhe dhe te pangopur per para.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu