• |
ide | kryesore

Spak i fiksuar me të vdekurit, i kërkon llogari të vrarit në Isis

Lajme, Të fundit

Një nga katër personat që OFL-ja u dërgua letër është të deklaruar pasurinë është edhe Shkëlzen Dumani, i akuzuar si i përfshirë në organizata terroriste. Megjithatë, Dumani ka mbetur i vrarë në Siri në vitin 2014 dhe 6 vite më vonë i dërgohet letër për të deklaruar pasurinë.Dy fëmijët e të ndjerit, vajza 14 vjeçare dhe djali pak më i vogël ndodhen ende në Siri, në kampin me çadra të Al Hol. Ata bëjnë apel vazhdimisht për kthimin në Shqipëri. Kohë më parë gjatë këtij viti, atje ndërroi jetë edhe gjyshja e tyre, e cila kishte shkuar për t’i marrë por që nuk mundi të kthehej.Vajza bëri një apel edhe pak ditë më parë që riktheheshin pranë të afërmve të tyre.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu