• |
ide | kryesore

Kosovë/ 2 viktima dhe 61 raste të reja me COVID-19

Lajme, Të fundit

Nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës janë përditësuar të dhënat e fundit të pandemisë Covid-19. Në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën dy persona, ndërsa janë konfirmuar 61 raste të reja.


Numri total i rasteve pozitive në Kosovëka arritur në 15.063 persona, ndërsa 613 është numri total i viktimave. Numri i të shëruarve mbetet i lartë, pasi 119 pacientë fituan betejën me COVID-19, këtë të dielë. Aktualisht numri i të shëruarve në total është 12.570 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 1.880.


Nga përditësimi është bërë me dije se Prishtina mban kryesimin me 19 të infektuar, ndjekur nga Prizreni, Fushë Kosova dhe Gjilani.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *