• |
ide | kryesore

Marrëveshja e 4 shtatorit, i dërguari i Amerikës viziton nesër Kosovën

Lajme, Të fundit

I deleguari i presidentit amerikan, Richard Grenell pritet që të vizitojë Prishtinën, ditën e nesërme.Së bashku me Grenell do të jenë edhe 13 zyrtarë tjerë amerikanë, të cilët do të prezantojnë projektet për Kosovën dhe rajonin në kuadër të marrëveshjes së arritur me Serbinë.

Nga ana e personelit që merret me protokollin në kuadër të kabinetit të kryeministrisë kanë nisur përgatitjet. Më 4 shtator, Kosova dhe Serbia nënshkruan një marrëveshje për normalizim ekonomik, në Shtëpinë e Bardhë.


1 Comment

  1. RICHARD GREENELL DO TE FLE TE SHTEPIA E ISA MORINES SONTE DHE NESER TE SHTEPIA E DULLA KOTIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu