• |
ide | kryesore

Richard Grenell nesër në Kosovë bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I dërguari special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të mbërrijë në Kosovë bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë. Vizita e tij realizohet për verifikuar se deri ku ka shkuar zbatimi i marrëveshjes së 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë për normalizimin e raporteve ekonomike Kosovë-Serbi.


Grenell do të vijë në Kosovë edhe me 13 zyrtarë tjerë amerikanë, të cilët do të prezantojnë projektet për Kosovën dhe rajonin në kuadër të marrëveshjes së arritur me Serbinë, njofton kosovarja Express.


Më 4 shtator, Kosova dhe Serbia nënshkruan një marrëveshje për normalizim ekonomik, e cila u konsiderua historike për faktin se hap rrugë të dy vendeve drejt një normalizimi të raporteve ekonomike si dhe hapet rruga për investime në gjithë rajonin përfshirë në autostrada, hekurudha dhe gaz.

4 Comments

  1. HASHIM THACI ,ISA MORINA,DULLA KOTI DHE BATON HAXHIU DO TA PRESIN NE AIRPORT RICHARD GRENELL PA BREKE LAKURIQ KREJT FARE

  2. Jo do ta presin te liqeni i Ujmanit…qe te kene ku te lajne edhe breçkat po u bene me gjak
    Po i lane serbet me u afru dmth

  3. ALBIN KURTI KRYEMINISTER,DITMIR BUSHATI PRESIDENT I KOSOVES- KJO ESHTE QKA KOMBI SHQIPETAR DO thotë:

    JO DO TE BEJN PUBLIKE MARDHENIEN BURRERORE PER HERE TE PAR NE KOSOVE ,QFAR ZAGARESH TE QELBUR,BILES EDHE YMER GELBAZA KELLIRA DHE EDI RAMA E KOL SALLAKU JANE VENE NR DISPOZICION PER TJA FUTUR NE PRAPANICE RICHARD GRENELLIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu