• |
ide | kryesore

Video/ Tottenham shkatërron 5-2 Southampton: poker i Son

-Instant, F1, Sport, Video

Tottenham merr fitoren e parë në këtë Premier League: në St Mary’s Stadium të besuarit e Mourinho përmbysin 5-2 Southampton. Në pritje të debutimit të Gareth Bale me fanellën e Spurs, Son i bën tifozët të harrojnë uellsianin me katër gola që përmbysin avantazhin e Ings në të 32’ dhe kapërcejnë edhe goditjen e marrë nga penalltia e humbur e Kane.


Për të nxjerrë nga situata skuadrën e Jose, mendon Son Heung-min, që përmbysi fatet e ndeshjes me dy asist brilant të Harry Kane. Përsëritet dy herë kombinimi mes anglezit e koreanojugorit, me këtë të fundit që shënoi katër herë. Shuplaka kompletohet me golin e Kane në fund të ndeshjes, përpara penalltisë me të cilën Ings iu gëzua dygolëshit personal.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu