• |
ide | kryesore

Kosovë/ 79 raste të reja me Covid-19 dhe 2 viktima

Lajme, Të fundit

Situata epidemiologjike në Kosovë vazhdon të mbetet e qëndrueshme.Gjatë dy javëve të fundit kemi rënie të dukshme të numrit të rasteve 44%. Gjatë dy javëve të shkuara, Kosova ka reflektuar një rënie të dukshme të numrit të rasteve me 44%.


Në 24 orët e fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private, janë testuar gjithsej 596 mostra të marra, prej të cilave kanë rezultuar 79 raste pozitive. 2 persona: një nga Klinika e Pulmologjisë, QKUK dhe një rast nga Spitali rajonal Pejë, nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin. Numri total i rasteve pozitive është 15.142 nga të cilët 615 kanë humbur jetën.  104 pacientë janë shëruar ndërsa mbeten aktivë 1.853 persona.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *