• |
ide | kryesore

Reforma zgjedhore, opozita kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Opozita e Bashkuar ka kërkuar mbledhjen e Këshillit Politik. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili i kanë çuar kërkesën mazhorancës, që mbledhja të zhvillohet në orën 12:00, ditën e martë. Këshilli Politik pritet të diskutojë për listat e hapura, ku opozita ka hedhur akuza për shkelje të marrëveshjes.


Reagimi i opozitës:


Ne vijim te mbledhjes se dites se premte, dt. 18.09.2020, kerkojme mbledhjen e Keshillit Politik per neser, e marte dt. 22.09.2020, per ne ora 12.00.

Me respekt,
Oerd Bylykbashi
Petrit Vasili


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *