• |
ide | kryesore

Spanjë/ Kufizohet lëvizja për 858 mijë banorë në zonën e Madridit

Lajme, Planet

Rreth 858.000  banorëve iu është kufizuar lëvizja në Spanjë në rajonin e Madridit që prej ditës së sotme e duke vazhduar deri në 14 ditë më pas.


Vetëm për të shkuar në punë, farmaci apo shkollë do të lejohet dalja nga shtëpia. Rregullat janë kryesisht për lagje dhe zona në jug të kryeqytetit të Spanjës.


Guvernatorja Isabel Diaz Ayusu mori këtë vendim pas rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu