• |

Video/ Manchester City i përgjigjet Liverpool: 3-1 ndaj Wolverhampton në debutim në Premier

Manchester City nis mirë sezonin e ri të Premier League: formacioni i Pep Guardiola kalon qetësisht 3-1 në Wolverhampton. De Bruyne zhbllokoi rezultatin me penallti në minutën e 20’ (faull i Saiss ndaj mesfushorit belg); Foden dyfishoi në minutën e 32’ në asist të Sterling. Jimenez riktheu në lojë vendasit me golin e minutës së 78’, por nuk i kishte bërë llogaritë me Gabriel Jesus, që mbylli historinë në kohën shtesë me një kundërsulm brilant. Në ndeshjen tjetër të javës, Aston Villa mposhti në shtëpi 1-0 Sheffield United falë golit të Konsa.