• |
ide | kryesore

Tërhiqet nga tregu detergjenti mjaft i përdorur, “Açe”, përmban lëndë të rrezikshme

Stil

Edhe pse është një prej detergjentëve që e gjen në të gjitha shtëpitë, sidomos në këtë kohë pandemie, një format i Ace-s do të dalë nga tregu. Ky urdhër vjen nga BE, pasi është konstatuar se ky lloj klori, i cili u bë një element i rëndësishëm i pastrimit dhe dezinfektimit për muaj të tërë, përmban lëndë të rrezikshme.


“Janë shishe 1 dhe 2 litroshe, pa shenja paralajmëruese, përkthimin në shqip, elementët e sigurisë. Janë prodhim turk dhe alarmin e ka dhënë agjencia gjermane për sigurinë e konsumatorit, pjesë e Agjencisë Evropiane”,- shprehet për Top Channel Ersida Teliti, nga Konsumatori Shqiptar.


Kështu, nëse konstatoni Ace, në sasi 1L dhe 2L, me vend origjine Turqinë, raportoni sa më parë pranë personave përgjegjës pasi këto produkte janë tërhequr nga tregu.Institucionet e shtetit, ndërkohë kanë filluar tërheqjen e produktit nga tregu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu