• |
ide | kryesore

Veliaj krahason Tiranën me Las Vegasin për të justifikuar hapjen e kazinosë së re në qendër

-Instant, Lajme, Të fundit

Në përpjekje për të justifikuar vendimin e qeverisë që lejoi hapjen e kazinosë në qendër të Tiranës dhe që rindezi debatet për shkak se binte në kundërshti me një sërë premtimesh të mëparshme të socialistëve, Erion Veliaj ka lëshuar një tjetër thagmë, siç është bërë e zakonshme tani sa herë flitet për premtimet e pambajtura.


Kryebashkiaku krahësoi Tiranën me Las Vegasin, duke u shprehur se edhe atje ka kazino dhe kjo është arsyeja pse Las Vegasi është një pikë referimi për turizëm. Në një intervistë për “ABCNeës”, Veliaj u shpreh se rikthimi i tyre mund të përdorej për ta bërë kryeqytetin atraksion turistik.


“Nuk shoh devijim nga fushata për të ndaluar pikat e basteve poshtë cdo pallati dhe shkalle dhe merrnin kursimet modeste të familjeve. Një nga arsyet pse njerëzit shkojnë në Las Vegas, nuk është peizazhi, por kazinotë. Nuk shkojnë në Las Vegas për shkretëtirën se rërë ka kudo, por shkojnë për kazinotë. nëse ka një komunitet që nuk futet në lagje, por qendër të Tiranës, janë të huajt, që janë gati shpenzojnë,”-u shpreh Veliaj.

Në vendimin që është botuar në Fletoren Zyrtare lejohet vendosja për zhvillimin e lojërave të fatit, të kategorisë kazino. Në dy pjesë të ndara, qeveria ka publikuar edhe hartën se ku lejohet zhvillimi i aktivitetit kazino. Pavarësisht se qeveria Rama u zotua për nxjerrjen jashtë zonave urbane të kazinove, vetëm në resortet me 5 yje, tashmë vetë socialistët po e zhbëjnë ligjin e miratuar në vitin 2018.

Në këto dy vendime ka një sërë specifikash për ushtrimin e aktivitetit, ku theksohet eksperienca në këtë fushë, një kapital më shumë se 1 200 000 000 (një miliard e dyqind milionë) lekësh.

8 Comments

  1. SURRATIN E KA SHUME TE SHEMTUAR KY LAL DHJERI, VETEM YMER GELBAZA KELLIRA ESHTE ME SU SHEMTUAR SE LAL DHJERI

  2. Ngaqe nuk po arrijne me ti pastrojne leket me ndertime, sepse jane miliarda euro, po kerkojne ti pastrojne me kete forme. E paster fare, por e di ku te vjen plasja, se kjo nuk eshte me ceshtje PS-PD-LSI e partickat e tjera, kjo eshte ceshtje shume e rende sociale e cila neser mbani mend do te kthehet ne bombe qe nuk dihet sa do vrase e do shkaterroje. Me pak fjale keta bythqirat nuk jane socialiste, por jane bande e mirefillte kriminale me pushtet. Po te cohet te flase nje i djathte te versulen si qente, dhe rrine mumjet me prostat e nuk ndjehen ke ps, ju qifsha komandarin dhe gjithe banden. Ishalla jo xhepat por deri ne fyt tja u rrasi qe as fryme te mos merrni me, rrace e felliqur

  3. KUR NA LEVERDIS E BADHA BEHET EDHE E ZEZE , E NUK KA ASNJE DALLIM DHE ANASJELLTAS – LALI KURVA
    OSE ME SAKT PIDHMOTRAT E RILINDJES. JU NUK KENI TURP , JENI TE SHPLARE QE NE EMBRION

  4. Te kerkosh nga dyshja Rama-Veliaj qe te thone te verteten, eshte njelloj si te kerkosh certufikate virgjerie nga prostitutat e semaforit. Keta dy, bashke me nje grup te vogel qe ibashkangjitet, jane fytyrat me te ndyra qe ka pare Shqiperia ne 30 vitet e fundit. Nuk e kane pike problemi te thone edhe pese genjeshtra ne nje fjali me kater fjale. Ky grup meriton t’i behet lincimi sic behej ne USA ne shekullin e XIX.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu