• |
ide | kryesore

Covid-19 në rajon/ 183 raste të reja dhe 5 viktima në Maqedoninë e Veriut

Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë në Maqedonisë e Veriut, ka evidentuar 183 persona me koronavirus nga 1769 testime të kryera. Vatrat kryesore janë hasur në Shkup, Koçan, Prilep dhe Tetovë.


Nga përditësimi i ministrisë bëhet gjithashtu me dije se betejën me virusin e kanë humbur 5 pacientë: një pacient nga Shkupi i moshës 61 vjeçe, një 68-vjeçar nga Dibra, një 58-vjeçar nga Kriva Pallanka, një 71-vjeçar nga Radovishi dhe një pacient nga Koçani i moshës 66 vjeçe.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu