• |
ide | kryesore

Douglas Costa, e ardhmja në Angli: dy klube sfidohen për brazilianin

-Instant, Sport

Douglas Costa nuk është më një i paprekshëm tek Juventus dhe ardhja e Alvaro Morata, duke llogaritur edhe rikthimin e Paolo Dybala pas dëmtimit, do ti limitojë krejtësisht hapësirat për brazilianin. Anësori e ka kuptuar dhe i ka kërkuar stafit të tij të mendojë për një klub të ri e për të thënë të vërtetën të interesuarit për 28 vjecarin nuk mungojnë.


Jorge Mendes, menaxheri i Douglas Costa, është duke punuar në këto orë për të gjetur një sistemim të ri për të asistuarin e tij, që është në dalje nga Juventus. Për momentin dy klubet më të interesuar për të siguruar përfaqësimet e brazilianit janë Manchester United e Wolverhampton. Bardhezinjtë shpresojnë të arkëtojnë nga operacioni një shifër të përafërt me 40 milionë euro, praktikisht aq sa shpenzuar për ta marrë nga Bayern Mynih tre vjet më parë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu