• |
ide | kryesore

Dyshime për bombë/ Evakuohet me urgjencë kulla Eiffel në Francë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kulla Eiffel në Francë është evakuuar për një kërcënimi për bombë.

Policia në Paris ka rrethuar zonën, ndërsa skuadrat e demontimit të bombave po analizojnë zonën.


Stacioni televiziv lokal BFMTV tha se policia mori një telefonatë anonime duke pretenduar se një bombë ishte vendosur.

Gazetari francez Amaury Bucco shkroi në Twitter: “Perimetri i Eiffel u rrethua, operacioni i policisë është në zhvillim e sipër.”

“Një burrë kërcënon të hedhë në erë gjithçka”.

Disa media raportojnë se një burrë ka thirrur Allahu Ekbar dhe ka kërcënuar se do të shpërthente një pajisje që e mbante me vete.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu