• |
ide | kryesore

Kosovë/1 viktimë dhe 62 raste të reja me COVID-19

Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë shënuar 62 raste të reja me Covid-19, nga 528 mostra të marra. Nga instituti i shëndetit publik në Kosovë është raportuar një viktimë nga SarsCoV-2. Me konfirmimin e fundit ka shkuar në 15.270 numri total i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë nga të cilët 616 kanë humbur jetën. Vatrat kryesore janë nga qyteti i Prishtinës, Prizrenit, Gjilanit dhe Pejës.


Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 85 pacientë, kurse aktivë me virusin mbeten 1.754 persona.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu