• |
ide | kryesore

Nis procesi ndaj Izet Haxhisë, prokuroria kërkon thirrjen si dëshmitar të Sali Berishës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Tiranës kërkon thirrjen si dëshmitar të ish-kryeministrit Sali Berisha nw gjyqin qw nisi ndaj Izet Haxhisw.


Haxhia ka qenw truprojw i Berishws dhe akuzohet pwr vrasjen e Azem Hajdarit.


Në 2006-n, Izet Haxhia u arrestua në Turqi, ndërsa në maj të këtij viti ai u ekstradua në Shqipëri për të vuajtur dënimin me 25 vite burg që ka marrë nga të gjitha shkallët e gjyqësorit shqiptar për bashkëpunim në vrasjen e deputetit Azem Hajdari.

4 Comments

  1. Sali Berisha: ndyrësirë, qelbësirë, orgji, kërmë, lëtyrë, vrasës, narkotrafikant, drogaxhi, hajdut… janë fjalët më të përdorura prej tyre.

    Sali Berisha, një mjek i djallëzuar zemre e di mirë se materiali i servirur si ushqim për njerëz që mendojnë nga mesi e poshtë, pra me instikte, u ngjall frikën kundërshtarëve politikë. Prandaj, duke nisur që me shkrimet anonime në RD-në e viteve ’90 e deri më sot sa ishte në Kuvend, nëpër media e rrjete sociale, u ofron militantëve dhe të ngjashmëve çorbën që e kanë dëshirë ta mbllaçisin e ta përshtyjnë edhe më fort se ai.

  2. Sali Berisha ju a ka qire dhe do ju qije robt e shtepise ju -Mavive-,grate dhe motrat juve monstrave dhe mbetjefe fekalizuse te ketij vendi.

  3. Sali Berisha ju a ka qire dhe do ju qije robt e shtepise ju -Mavive-,grate dhe motrat juve monstrave dhe mbetjeve fekalizuse te ketij vendi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu