• |
ide | kryesore

Pak minuta shi përmbysin Lezhën, qyteti nën pushtetin e ujit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vetëm pak minuta shi i fortë janë dashur që disa lagje në Lezhë të përbmyten nga uji.


Raportohet se përmbytja vjen si pasojë e mos pastrimeve të kanaleve kulluese në këtë qytet.


Në lagjen Beslidhja, automjetet e parkuara duket sikur pluskojnë, dhe mënyra e vetme që qytetarët mund të shkojnë tek ato, është mes përmes ujit.

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu