• |
ide | kryesore

PD nxjerr videon e Ramës: Kopjoi Bashën për rritjen e pagës minimale

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa ka publikuar një video me deklaratat e kryedemokratit Lulzim Basha në shtator 2019 dhe të kryeministrit Edi Rama në shkurt 2020. Sipas saj, Rama që dështoi 8 vjet në pushtet pa bërë asgjë në shërbim të qytetarëve, di vetëm të kopjoj angazhimin publik të Bashës.


“Lulzim Basha ka prezantuar disa nga pikat e planit tonë për ringritjen e ekonomisë, me parimin bazë: paratë duhet të jenë në xhepat e qytetarëve dhe jo të pushtetarëve dhe oligarkëve. Ndërsa Rama që dështoi 8 vjet në pushtet pa bërë asgjë në shërbim të qytetarëve, di vetëm të kopjoj angazhimin publik të Bashës. Game Over 👎🏻 në 25 prill, për propagandën e Ramës!”, shkruan Zhupa.


Lulzim Basha ka prezantuar disa nga pikat e planit tonë për ringritjen e ekonomisë, me parimin bazë: paratë duhet të…

Publiée par Ina K. Zhupa sur Mercredi 23 septembre 2020

4 Comments

  1. Kush e ndaloj kete mashtruesin drogaxhi hajdut e fis qier qe per 7 vjet ta rriste rrogat apo do te mashtroj dhe njehere se ky popoll komunisr e kar eshte mesu me honger vetem bare dhe kare..kur gjen ky shesh mire e ben qe e ben pershesh.

  2. Po nuk do e boj, se ta boj, po ja bojme hallall. Ky edhe rritjen e rrogave e ben ne 3D si projektet.
    Ky eshte karandash me zile. Ne 3 muajt e fundit te 8 vjet qeverisje thote per here te pare do rris rrogat.

    Uroj qe mileti ta ndeshkonne e ti japin kollodokun kesaj radhe se vetem ai i ka ngel pa mare se gjithe “pjeset e tjera te makines” ja dhame ne 2 mandate.

    Kryeminister gomar.

  3. Rindërtimi i skenës së minutave të fundit, dialogu i Berishës me Hajdarin në zyrën e tij për herë të fundit, dëshmia e Genc Pollos që e përcolli në korridor, telefonata e një miku të familjes së Berishës, B. Daja, që e ka nxjerrë Azemin në rrugë për t’u përballur në pritën e zjarrit, me porosi të Berishës, janë pika kyçe, që kërkojnë një proces rihetimi dhe rigjykimi, nisur nga motivi pse u vra Azem Hajdari.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu