• |
ide | kryesore

Shtyhet mbledhja e përbashkët e dy qeverive, Hoti kërkon mirëkuptimin e Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shtyhet mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri-Kosovë. Lajmi konfirmohet nga kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, i cili tregon arsyet në një postim në “Twitter”. Hoti shkruan se është dakorduar me kryeministrin Edi Rama që mbledhja e parashikuar të premten, të mbahet më 2 tetor.


“Për shkak të seancës së Kuvendit të Kosovës, u dakorduam me Kryeministrin Rama që mbledhjen e përbashkët të dy qeverive tona, të paraparë për këtë të premte, ta mbajmë më 2 tetor. E falënderoj Kryeministrin Rama për mirëkuptimin dhe dy ekipet tona për përgatitjen e mbledhjes”, shkruan Hoti.


2 Comments

  1. DULLA KOTI ESHTE I LENDUAR NE PRAPANICE SE KISHTE NJE TAKIM PRIVATE ME RICHARD GRENELL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu