• |
ide | kryesore

Sophia Loren i rikthehet aktrimit

-Instant, Paparazzi, Slider


Aktorja italiane, Sophia Loren, do të luajë në një film artistik për herë të parë pas shumë kohësh shkëputje nga aktrimi.

Sophia do të luajë pjesën kryesore në një dramë të re në gjuhën italiane, “The Life Ahead”, e cila do të transmetohet në Netflix.Filmi – i cili do të drejtohet nga djali Edoardo Ponti flet për një grua hebre dhe një të mbijetuar të Holokaustit me emrin Rosa e cila ndihmon në rritjen e fëmijëve të prostitutave.Duke folur për entuziazmin e saj në lidhje me projektin, ajo tha për Deadline: “Kur djali im më propozoi rolin, ishte një ëndërr e bërë realitet”.“Unë e shqyrtova mundësinë. Më pëlqente të portretizoja zonjën Rosa. Ajo është e ashpër, është e brishtë, është e mbijetuar. Në shumë mënyra ajo më kujton nënën time”.Paraqitja e saj e fundit në një film ishte në vitin 2010 në “My House Is Full Of Mirrors”.

 


1 Comment

  1. ….edhe Doris Pack , ka kohe qe i osht rikthue”aktrimit ? politik ” me pollitikanin shwipetar , Genc Pollon ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *