• |
ide | kryesore

Yuri Kim: Mos iu dorëzoni atyre që dëshirojnë që drejtësia të mos vijë kurrë

Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka bërë apel për të mos iu dorëzuar atyre që kanë dëshirë që drejtësia të mos vihet në vend.


Kim e ka bërë këtë duke shpërndarë dhe deklaratën e ministers së Drejtësisë, Etilda Gjonaj për çështjen e BKH-së dhe Gjykatën Kushtetuese.


“Shumë e rëndësishme për të ardhmen e Shqipërisë për të vazhduar zbatimin e Reformës në Drejtësi, hap pas hapi. Nevojë për të hequr pengesat, për të kërkuar zgjidhje praktike, mos iu dorëzoni kurrë atyre që dëshirojnë që drejtësia të mos vijë kurrë”, deklaron Kim.

9 Comments

 1. Per ke ta kete fjalen znj Ambasadore , ne kemi 140 deputet qe e votuan reformen ne drejtesi… Te jene me te rendesishem se deputetet dhe ministrat keta qe nuk e duan reformen … dhe zonja ambasadore te kete frike te permend emrat ?

 2. Sali Berisha: ndyrësirë, qelbësirë, orgji, kërmë, lëtyrë, vrasës, narkotrafikant, drogaxhi, hajdut… janë fjalët më të përdorura prej tyre.

  Sali Berisha, një mjek i djallëzuar zemre e di mirë se materiali i servirur si ushqim për njerëz që mendojnë nga mesi e poshtë, pra me instikte, u ngjall frikën kundërshtarëve politikë. Prandaj, duke nisur që me shkrimet anonime në RD-në e viteve ’90 e deri më sot sa ishte në Kuvend, nëpër media e rrjete sociale, u ofron militantëve dhe të ngjashmëve çorbën që e kanë dëshirë ta mbllaçisin e ta përshtyjnë edhe më fort se ai.
  Ja njeri nga ata qe e votuan me koke ulur reforme e cuan trimin salih me dhune ne kuvend qe Ai ta votoje

 3. Kimete,

  se mos thush noi fjale per shulin e gjate moj qyqe

  se te griu xhaxha sorra

  kur puthi flamurin ai palla ne presidence, me vrap, pa maru mitingu fole

  as kur e kane djegur flamurin ne teheran, s’eshte reaguar aq shpejt

  per opoziten tregon topat ne fushe, me emer me mbiemer…

  cuni kristaqit i shkerdheu robt marreveshjes tate, asnje fjale moj qyqe

  ca dosje te ka sorra moj e shkrete, apo ke frike se te desdis andej nga koreja e veriut

  te hash dynjane pastaj

 4. drejtesia e nje kurve aziatike qe predikon nuk ka per te ardhur as ne shekullin e 22 ,kjo hale ben mire ta mbylle halen e saje dhe mos te na caje bythen .paturpesia e saje ja kalon edhe lavires me te madhe te rrugeve.do vije drejtesia thote kurtizanja me spiunet e sigurimit por pasi shqiperia te jete baterdisur nga mafja e ambasades amerikane dhe banda e edvinit .tpuuu qelbesira

 5. Kur degjoj ambasadoren, Juri me perngjan perdite e me teper me Lajen simbol i komunistes ne filmin e kinostudios dhe Spiropalin e Skenderbeut te rilindjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu